Erdoğan’ın emekliye banka promosyonu açıklamasına eski Merkez Bankası Başkanı’ndan tepki: ‘Tam bir tükenmişlik hali’

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçim öncesi dün Kayseri mitinginde emekliye banka promosyonu açıkladı.

Emekliler maaşlarına seyyanen zam beklerken Erdoğan, “Kamu bankalarımız bu yıl promosyonları alınan maaşı 8 bin ile 12 bin lira arasında belirledi. Emeklilerimiz maaşlarını aldıkları yerlerden bu
ödemeleri alabilecekler” dedi.

Açıklamasının devamında Erdoğan, “İlk kez 2017’de emeklilerimize banka promosyonu ödemesine başlamıştık. Kamu bankalarımız bu yıl promosyonları alınan maaşı 8 bin ile 12 bin lira arasında belirledi. Emeklilerimiz maaşlarını aldıkları yerlerden bu ödemeleri alabilecekler. Her imkanı değerlendirerek, emeklilerimizin refahını yükseltme gayreti içerisinde olduğumuzu bilmenizi istiyorum” ifadelerini kullandı.

DURMUŞ YILMAZ’DAN TEPKİ: “TAM BİR BİTMİŞLİK, TÜKENMİŞLİK HALİ”

Erdoğan’ın emekli maaşlarına banka promosyonu açıklaması sonrası sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yapan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) eski Başkanı Durmuş Yılmaz, şu ifadelere yer verdi:
“Ülkeyi kendi eliyle bilerek, isteyerek içine düşürdüğü yoksulluk batağından çıkarmak adına sıradan bir pazarlama aracı olan bankaların vereceği promosyonu ekonomik politikasının neredeyse ana omurgası
olarak sunmak da nedir be? Tam bir bitmişlik, tükenmişlik hali.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x